‘Sceno Lab’ is een reeks van workshops waar Stelplaats met een kleine groep jongeren en onder begeleiding van een architect op enkele dagen tijd een scenografisch object ontwerpt en bouwt dat vier functies onder het dak van Stelplaats uitdaagt: (1) kickboks, (2) concert & performance, (3) club en (4) skate.
In iedere workshop gaan we in dialoog met één van de bovengenoemde organisaties. We bouwen aan een nieuw ontwerp waar we rekening houden met de absolute noden, maar gaan ook door middel van scenografie op zoek naar extra dynamieken.
Sceno Lab 1 - Kickboks
In Sceno-Lab 1 ontwerpen en bouwen we onder begeleiding van architect Ymthias Van Langendonck een scenografische constructie die de functie kickboks zal uitdagen.
Wat gebeurt er wanneer geen klassieke kickboksring, maar de ruwe hal met bussleuven van Stelplaats het decor wordt van een kickbokswedstrijd? Hoe kunnen we de gekende opstelling van een boksring met publiek herdenken en welke dynamieken willen we uitdagen? Wat kunnen de effecten van licht zijn tussen de vechters onderling of welke installaties zoals doeken, wanden, kooien,… kunnen een ander effect hebben op de gekende relatie tussen vechter en toeschouwer?
De ideeën vertalen we in een constructie die we op locatie bouwen en die als experiment zal dienen voor een publieksevenement op de slotdag van de workshop.
Deelname
Stelplaats richt zich op jonge architecten, kunstenaars, bouwers, .. of eender welke andere enthousiasteling, los van opleiding, ervaring, kennis, achtergrond, gender of seksualiteit. In elke workshop is plaats voor maximaal 7 deelnemers.
Stelplaats wil met deze workshops jongeren vrijuit laten experimenteren met materialen. Een manier om iets te bouwen en realiseren wat in de realiteit vaak niet mogelijk is en op een intensieve manier samen te werken met een boeiende groep jongeren en experts.
Praktisch
De workshop is volledig gratis voor jongeren. De vier dagen omvatten zowel inspiratie‑, brainstorm- en ontwerpsessies als fysieke bouwdagen en een publiek slotmoment. Een meer gedetailleerde planning per dag wordt 10 dagen voor de start van de workshop doorgestuurd naar alle deelnemers.
Lunch, snacks en 2x diner inclusief.
Vragen?
Mail gerust naar Sander@stelplaats.be